L'informem que SIEMSGLUSS IBERICA, S.A.U., pel seu propi compte o la d'un tercer contractat per a prestació de serveis de mesura, poden utilitzar cookies quan l'usuari navega pel lloc web.

En compliment del principi d'informació a l'interessat establert en el considerant 30, de el Reglament General Europeu de Protecció de Dades 2016/679 i la normativa espanyola de la Llei 13/2012, l'informem el tipus de cookies utilitzades en aquest lloc web.

Les cookies són fitxers enviats a el navegador per mitjà d'un servei web amb la finalitat de registrar les activitats de l'usuari durant el seu temps de navegació.
Les cookies utilitzades s'associen únicament amb un usuari anònim i el seu ordinador, i no proporcionen per si mateixes les dades personals de l'usuari.

Mitjançant l'ús de les cookies és possible que el servidor on es troba la web reconegui el navegador web utilitzat per l'usuari amb la finalitat que la navegació sigui més senzilla. S'utilitzen també per mesurar l'audiència i paràmetres del trànsit, controlar el procés i nombre d'entrades.

L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador per ser avisat de la recepció de cookies i per impedir la seva instal·lació al seu equip. Si us plau consulti les instruccions i manuals del seu navegador per ampliar aquesta informació.

En tot cas les galetes tenen un caràcter temporal amb l'única finalitat de fer més eficaç la seva transmissió ulterior. En cap cas s'utilitzarà cookies per recollir informació de caràcter personal.

TIPUS DE COOKIES SEGONS LA SEVA FINALITAT

Una galeta és un fitxer que es descarrega al seu ordinador a l'accedir a determinades pàgines web. Les cookies permeten a una pàgina web, entre altres coses, emmagatzemar i recuperar informació sobre els hàbits de navegació d'un usuari o del seu equip i, depenent de la informació que continguin i de la forma en què utilitzi el seu equip.

Tal com recull la "Guia sobre l'ús de les galetes" de l'AEPD, segons la finalitat per a la qual es tractin les dades obtingudes a través de les galetes, podem distingir entre:

  • Galetes tècniques: Són aquelles que permeten a l'usuari la navegació a través d'una pàgina web, plataforma o aplicació i la utilització de les diferents opcions o serveis que en ella hi hagi com, per exemple, controlar el trànsit i la comunicació de dades, identificar la sessió, accedir a parts d'accés restringit, recordar els elements que integren una comanda, realitzar el procés de compra d'una comanda, realitzar la sol·licitud d'inscripció o participació en un esdeveniment, utilitzar elements de seguretat durant la navegació, emmagatzemar continguts per a la difusió de vídeos o so o compartir continguts a través de xarxes socials.

  • Galetes de personalització: Són aquelles que permeten a l'usuari accedir a el servei amb algunes característiques de caràcter general predefinides en funció d'una sèrie de criteris en el terminal de l'usuari com ara serien l'idioma, el tipus de navegador a través del qual accedeix a el servei , la configuració regional des d'on s'accedeix a el servei, etc.

  • Galetes d'anàlisi: Són aquelles que permeten al responsable de les mateixes, el seguiment i anàlisi del comportament dels usuaris dels llocs web als que estan vinculades. La informació recollida mitjançant aquest tipus de galetes s'utilitza en el mesurament de l'activitat dels llocs web, aplicació o plataforma i per a l'elaboració de perfils de navegació dels usuaris d'aquests llocs, aplicacions i plataformes, per tal d'introduir millores en funció de l'anàlisi de les dades d'ús que fan els usuaris de el servei.

  • Galetes publicitàries: Són aquelles que permeten la gestió, de la forma més eficaç possible, dels espais publicitaris que, si escau, l'editor hagi inclòs en una pàgina web, aplicació o plataforma des de la qual presta el servei sol·licitat en base a criteris com el contingut editat o la freqüència en què es mostren els anuncis.

  • Galetes de publicitat comportamental: Són aquelles que permeten la gestió, de la forma més eficaç possible, dels espais publicitaris que, si escau, l'editor hagi inclòs en una pàgina web, aplicació o plataforma des de la qual presta el servei sol·licitat. Aquestes galetes emmagatzemen informació del comportament dels usuaris obtinguda a través de l'observació continuada dels seus hàbits de navegació, el que permet desenvolupar un perfil específic per mostrar publicitat en funció de la mateixa.


A continuació es detallen les galetes que recull el lloc web, així com la seva finalitat i durada:

cookies cat

PRINCIPI DEL CONSENTIMENT

El consentiment per a la instal·lació de les cookies s'entendrà prestat a través de la marcació de la casella relativa a l'acceptació de la "Política de galetes" disposada a l'efecte en la nostra pàgina web.

En els casos en què l'usuari no manifesti expressament si accepta o no la instal·lació de les cookies, no podrà continuar utilitzant la pàgina web o l'aplicació, informant expressament la nostra entitat de la possibilitat de bloquejar o eliminar les cookies instal·lades en el seu equip mitjançant la configuració de les opcions de el navegador en el vostre ordinador.

Si bé l'acceptació de la instal·lació de les cookies al seu ordinador és facultativa per a vostè, la negativa a la seva instal·lació pot suposarà que la funcionalitat de la pàgina web quedi limitada o no sigui possible, la qual cosa impossibilitaria la prestació de serveis per part de la nostra entitat a través d'aquest.

DESACTIVACIÓ DE COOKIES

En SIEMSGLUSS IBERICA, S.A.U. les galetes no recopilen dades personals, ni es fa cap tipus d'encreuament de dades, de manera que aquesta informació no pot ser utilitzada per identificar-lo.

L'usuari en tot moment podrà canviar la configuració de les galetes, bloquejar o desactivar-les. Per a això li facilitem la manera en els principals navegadors.

CHROME: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=es
EXPLORER: http://windows.microsoft.com/es-es/windows-vista/Block-or-allow-cookies
FIREFOX: http://support.mozilla.org/es/kb/habilitar-y-deshabilitar-cookies-que-los-sitios-we
SAFARI: http://www.apple.com/es/privacy/use-of-cookies/
Internet Explorer (Windows Phone) https://support.microsoft.com/es-es/help/11696/windows-phone-7
Safari per IOS (iPhone i iPad) https://support.apple.com/es-es/HT201265
Chrome per Android https://support.google.com/chrome/answer/114662?hl=es&visit_id=0-636594773171516288-3953872075&rd=1
Així com les galetes a tercers AdWords de Google: http://www.google.es/intl/es/policies/technologies/cookies/

SIEMSGLUSS IBERICA, SA no es fa responsable del contingut i veracitat de les polítiques de galetes dels tercers.

CONFIDENCIALITAT DE LES DADES

SIEMSGLUSS IBERICA, S.A.U. es compromet a l'acompliment de la seva obligació de secret respecte de les dades de caràcter personal i del seu deure de guardar-les i adoptarà totes les mesures d'índole tècnica i organitzativa necessàries que garanteixin la seguretat de les dades de caràcter personal i evitin la seva alteració, pèrdua, tractament o accés no autoritzat, tenint en compte l'estat de la tecnologia, la naturalesa de les dades emmagatzemades i els riscos a què estiguin exposats, tant si provenen de l'acció humana o del medi físic o natural, desenvolupades en el Reglament General Europeu de Protecció de dades 2016/679, de protecció de dades de caràcter personal.

EXERCICI DE DRETS

En compliment del que estableix Reglament General Europeu de Protecció de Dades 2016/679, de protecció de dades de caràcter personal., El destinatari del servei pot exercitar, en qualsevol moment, els seus drets d'accés, rectificació o supressió, limitació de el tractament, oposició i portabilitat davant del responsable del tractament, adjuntant fotocòpia del seu DNI, a SIEMSGLUSS IBERICA, S.A.U., Polígon Industrial Sant Antoni, P6, N2., 08620 Sant Vicenç dels Horts (Barcelona).

RESPONSABLE DEL FITXER O DEL TRACTAMENT

El responsable del tractament és SIEMSGLUSS IBERICA, S.A.U., amb adreça a efectes de notificacions en Polígon Industrial Sant Antoni, P6, N2., 08620 Sant Vicenç dels Horts (Barcelona) i adreça de correu Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la..